Sports Schedule

THURSDAY, DEC. 8

Prep Basketball

TBA — Ethel Tournament (FCA, Choctaw County, Ethel entered)

East Webster Shootout (Winston Academy, East Webster, J.Z. George entered)

Prep Soccer

TBA — Quitman at Neshoba Central

TBA — Math School at Choctaw Central

Junior College Basketball

5:30/7:30 p.m. — Northeast at East Central

FRIDAY, DEC. 9

Prep Basketball

TBA — Philadelphia Invitational Tournament (Philadelphia entered)

TBA — Ethel Tournament (FCA, Choctaw County, Ethel entered)

East Webster Shootout (Winston Academy, East Webster, Eupora, J.Z. George entered)

6 p.m. — Newton County Academy at Kemper Academy

6 p.m. — Louisville at West Lauderdale

6 p.m. — Heritage Academy vs. East Webster at East Webster Shootout

6 p.m. — Lamar School at Leake Academy

6 p.m. — Noxapater at Montgomery County

6 p.m. — Neshoba Central at West Point

6 p.m. — Columbus Christian at Winston Academy

Prep Soccer

TBA — Philadelphia at Neshoba Central

SATURDAY, DEC. 10

Prep Basketball

TBA — Philadelphia Invitational Tournament (Philadelphia entered)

TBA — Ethel Tournament (Nanih Waiya, French Camp entered)

TBA — Noxubee County Tournament (Neshoba Central entered)

Prep Soccer

TBA — Winona at Philadelphia

Women’s Basketball

4 p.m. — MSU at USM

SUNDAY, DEC. 11

Men’s Basketball

TBA — Ole Miss at Virginia TechMONDAY, DEC. 12

Prep Basketball

6 p.m. — Kemper Academy at Starkville Christian

6 p.m. — Philadelphia at Lake

6 p.m. — East Webster at Vardaman

Junior College Basketball

5:30/7:30 p.m. — East Central at Shelton  State

 

TUESDAY, DEC. 13

Prep Basketball

6 p.m. — Sebastopol at FCA

6 p.m. — Union at Newton County

6 p.m. — Neshoba Central at Demopolis

6 p.m. — Winston Academy at Oak Hill Academy

6 pm. — Kosciusko at Eupora

6 p.m. — Choctaw County at Louisville

Prep Soccer

TBA — Neshoba Central at West Point

TBA — Louisville at Philaelphia

Women’s Basketball

6:30 p.m. — MSU at Arkansas-LIttle Rock

 

WEDNESDAY, DEC. 14

Men’s Basketball

7 p.m. — East Tennessee State at MSU

 

THURSDAY, DEC. 15

Prep Basketball

TBA — Union Tournament (Union entered)

6 p.m. — Winston Academy at Carroll Academy

Prep Soccer

TBA — Southeast Lauderdale at Philadelphia

TBA — Choctaw Central at Louisville

 

Men’s Basketball

TBA — Murray State at Ole Miss

 

FRIDAY, DEC. 16

Prep Basketball

TBA — Leake Academy at Jackson Prep

TBA — Union Tournament (Union entered)

TBA — Choctaw Central Tournament (Neshoba Central, Choctaw Cetral entered)

6 p.m. — Montgomery County at FCA

6 p.m. — East Webster at Houlka

6 p.m. — West Point at Louisville

6 p.m. — Philadelphia at Kemper County

6 p.m. — Choctaw County at Nanih Waiya

Women’s Basketball

10 p.m. — MSU vs. SMU in Los Angeles

 

SATURDAY, DEC. 17

Prep Basketball

TBA — Union Tournament (Union entered)

TBA — Biggersville Boys Classic (11:30 a.m. — East Webster vs. Coffeeville)

TBA — New Site Classic (Choctaw County entered)

TBA — Choctaw Central Tournament (Neshoba Central, Choctaw Central entered)

College Football

8 p.m. — Louisiana Lafayette vs. USM in New Orleans Bowl

Women’s Basketball

1/3 p.m. — MSU vs. Grambling/USC at Los Angeles

 

MONDAY, DEC. 19

Men’s Basketball

TBA — Bradley at Ole Miss

8 p.m. — MSU vs. USM at the Mississippi Coliseum in Jackson

 

TUESDAY, DEC. 20

Prep Basketball

6 p.m. — Ethel at East Webster

6 p.m. — Kosciusko at Union

6 p.m. — Louisville at Choctaw County

6 p.m. — Philadelphia at Kemper County

Women’s Basketball

7 p.m. — Alabama State at MSU

 

THURSDAY, DEC. 22

Prep Basketball

TBA — Kemper County Holiday Classic (Kemper County, Canton entered)

6 p.m. — Nanih Waiya at East Webster

6 p.m. — Winston Academy at Winona Christian

Men’s Basketball

TBA — South Alabama at Ole Miss

6 p.m. — Morehead State at MSU